do góry!

Przewodnik online po Indiach

20 sierpień, 2018

Indie to wszystko i o wiele więcej. Jak zatem przygotować się do wyjazdu? Przestawiamy Państwu krótki przewodnik, który pomoże zorganizować pierwszą podróż do Indii.

Pierwsza podróż do Indii. Wybierz odpowiednią trasę 

Zacznijmy od przestrzeni. Indie są ogromne, a więc prawdopodobnie nie będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć wszystko. Zastanów się co tak naprawdę Cię interesuje i ile masz czasu i odpowiednio zaplanuj swoją podróż. Zamiast próbować zobaczyć cały kraj, wybierz jego północną lub południową część. Jeśli jednak chciałbyś posmakować obu światów to Indie posiadają bardzo obfite linie wewnętrzne, dzięki którym szybko i tanio przemieścisz się z jednego końca Indii na drugi. Przygotowaliśmy dla Ciebie najpopularniejsze trasy wybierane przez turystów: 

 

 • Klasyczna – najbardziej popularną trasą w Indiach jest tak zwany „Złoty trójkąt”. Jeśli masz mało czasu to z pewnością jest to najlepsze wprowadzenie do trzech najpopularniejszych tras w Indiach. Trasa ta składa się z trzech miejsc tj. Delhi, Agry i Jaipur. Aby odwiedzić te miejsca wystarczy zaledwie tydzień. Wycieczkę rozpoczniesz w Delhi z takimi atrakcjami, jak Czerwony Fort i Grobowiec Humajuna, przez Agrę zwiedzając Tadż Mahal, Fort Agra i Fatehpur Sikri, po Jaipur zwiedzając Różowe Miasto i fort w Amber.

 

 • Miejsca nad wodą w Indiach – Aby swój czas w Indiach spędzić podziwiając najpiękniejsze plaże – kieruj się na południe.  Wybierz się na plaże Arambol Beach, Vegator Beach i Palolem Beach. 

 

 • Miejsca kultu religijnego w Indiach – Jeśli planujesz zwiedzać świątynie, to znajdziesz ich wiele w północnych i środkowych Indiach. Znajdują się tam takie świątynie jak Złota Świątynia w Amristar, Khajuraho, Świątynia Słońca i kohorty wykutych w bieli Jainowych świątyń z jasnego marmuru w Radżastanie i Gudżaracie.  

 

 • Trekking i góry – Północna część Indii jest placem zabaw dla poszukiwaczy adrenaliny, z niemal każdą aktywnością na świeżym powietrzu, jaką można sobie wyobrazić. W Dolinie Kullu i wysokich zakątkach Uttarakhand in Himachal Pradesh świetnie nadają się do trekingu, jazdę na nartach i rafting. Idealny sezon trekkingowy odbywa się na przełomie września i października tuż po monsunie. Aby przeżyć niesamowitą przygodę, wybierz się z Manali na epicką dwudniową podróż do Leh w Ladakhu, którego wysokie szczyty górskie przeplatają się ze szlakami turystycznymi. Z kolei do uprawiania raftingu najlepszym miejscem będzie Rishikesh, ze słynnym szlakiem pielgrzymkowym do czterech świątyń górskich. 

 

 • Spotkania z dzikimi zwierzętami – Największą szansa na dostrzeżenie tygrysa znajduje się w parku narodowym Madhya Pradesh lub w Rajasthan. Warto również wybrać się na wędrówkę wielbłądami przez pustynię Jaisalmer lub Bikaner w Radżastanie.

 

Co zabrać w podróż do Indii (8 rzeczy, które warto zabrać ze sobą w podróż do Indii) 

 

 • Ubezpieczenie turystyczne –  zapewnij sobie spokój korzystając z ubezpieczenia turystycznego, wiedząc, że otrzymasz wsparcie finansowe, gdy znajdziesz się w sytuacji awaryjnej lub wszystkie Twoje rzeczy zostaną skradzione. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia, napisz do nas: 

  Ubezpieczenie na wyjazd

 • Preparat na owady –  weź ze sobą środki odstraszające owady, jeśli nie chcesz złapać żadnych chorób w indyjskiej przyrodzie.

 

 • Ciepła odzież –  Północne Indzie, w tym Delhi, mogą być bardzo zimne w okresie zimowym, a szczególnie w grudniu i styczniu. 

 

 • Aplikacja „Indian train status” –  Pociągi w Indiach bywają bardzo opóźnione. Dzięki tej aplikacji dowiesz się jaki jest aktualny status Twojego połączenia dzięki czemu obędzie się bez oczekiwania na dworcach. 

 

 • Dress code –  Większa część Indii jest wciąż dość konserwatywna, więc staraj się unikać skąpych strojów. 

 

 • Telefon komórkowy –  Upewnij się przed wyjazdem czy do Twojego telefonu można włożyć kartę innego operatora i czy masz możliwość zakupy lokalnej karty SIM w celu wykonywania międzynarodowych połączeń telefonicznych.

 

 • Zasilacz –  Noś ze sobą zasilacz. Dostawy energii elektrycznej w Indiach ciągle się zmieniają. Napięcie elektryczne w Indiach wynosi od 220 do 240 woltów. W Indiach wtyczki lub gniazda są uziemione 3-stykowe lub nieuziemione 2-pinowe. Kup adapter zasilający i zawse sprawdzaj napięcie wymienione na elektronicznym elemencie.

 

 • Reflektor lub latarka LED –  Indie mają ogromny niedobór energii elektrycznej, a jeśli mieszkasz w hostelu lub pensjonacie, możesz mieć do czynienia z niedoborem mocy. Ponadto podczas chodzenia po drogach w nocy będziesz potrzebować latarki czołowej lub normalnej latarki, ponieważ większość drug nie jest odpowiednio oświetlona. Jeśli planujesz wybrać się na biwak lub trekking, latarka na pewno się przyda.

 

Zakwaterowanie w Indiach

 

 • Rezerwacje –  Hotel w Indiach możesz zarezerwować przez telefon lub e-mail. Przez telefon jest łatwiej. Po prostu przyjmują rezerwację, nie pytając o kartę kredytową. Większe, sieciowe hotele prawdopodobnie poprosiłyby o kartę. Możesz skorzystać z popularnych portali jak www.booking.com 
 • Poproś o odbiór –  Rezerwując swój hotel, możesz poprosić o odebranie z Lotniska, dworca. 
 • Sprawdź swój pokój –  Zanim zdecydujesz się zostać, sprawdź swój pokój i potwierdź cenę. Twój pokój nie ma okna? Negocjuj niższą cenę. 
 • Zatyczki do uszu –  Warto zabrać ze sobą zatyczki do uszu. Budynki w Indiach są wykonane z materiału podobnego do marmuru, który odbija dźwięki. Po drugie personel odprawia poranne religijne rytuały w holu co może powodować dużo hałasu.
 • Gorąca woda –  W tanich hotelach trzeba poczekać nawet 15 minut, zanim z kranu poleci ciepła woda.

 

Transport w Indiach

 

 • Samoloty w Indiach  –  Jeśli chcesz zobaczyć więcej miejsc w krótszym czasie, wybierz niskobudżetowy lot krajowy. Na przykład za przelot z Delhi do Dubaju kosztuje ok 350 zł. Jeśli chcesz sprawdzić loty krajowe w Indiach wyszukaj lot liniami IndiGo. 

 

 • Autobusy w Indiach  –  Autobusy w Indiach mogą nie mieć najlepszej reputacji ze względu na bezpieczeństwo. Niektóre trasy oferują siedzenia pierwszej klasy, która zazwyczaj jest autobusem Volvo z siedzeniami z regulacją wysokości i rozkładanymi siedzeniami. W przeciwnym razie istnieją lokalne autobusy z wyściełanymi, choć dość starymi siedzeniami i bez pasów bezpieczeństwa. Autobusy zazwyczaj są punktualne i docierają do miejsca  z niewielkimi opóźnieniami. Jeśli interesuje Cię przejazd dalekobieżny kup bilet kilka dni wcześniej. Jeśli planujesz krótką wycieczkę kup bilet u pomocnika kierowcy. Bilety można rezerwować też online. 

 

 • Pociągi w Indiach  –  Podróż pociągiem może stać się jedną z najbardziej pamiętnych przygód w Indiach. Będziesz mógł oglądać indiański krajobraz, zobaczyć wiejskie życie budzące się o świcie, wchodzić w interakcje z miejscowymi Indianami i … czasami sprawdzać swoją cierpliwość. Pociągi w Indiach mają ogromne opóźnienia. Jak sobie poradzić z opóźnieniami napisaliśmy wyżej – przydatna może być aplikacja Indian train status.  Jeśli planujesz podróże nocne wybierz klasę AC2 (klimatyzowana) lub FC (pierwsza klasa) ponieważ są wygodniejsze. W przypadku jednodniowych wycieczek świetnie sprawdzą się pociąg Shatabdi Express. Fotele są wygodne, a woda i herbata są wliczone w cenę. Warto zabrać ze sobą również ciepłą bluzę, klimatyzacja w pociągach jest dość mocna.
 • Auto Riksza –  Szybki, autentyczny i niezapomniany sposób na podróż dookoła miast w Indiach. W niektórych miastach nie znajdziesz żadnych liczących się riksz, ponieważ starają się ustalać własne ceny, a jedynym sposobem radzenia sobie z nimi jest wykorzystanie twojego uroku i umiejętności targowania się. Jeśli nie jesteś pewien, ile zapłacisz za przejazd, zapytaj lokalnego znajomego lub właściciela hotelu, ile zwykle płacą i trzymaj się tej ceny, gdy masz do czynienia z kierowcą

 

 • Prywatny samochód w Indiach –  Jeśli wolisz zwiedzać regiony i miasta w Indiach we własnym tempie i przy dużym komforcie, to prywatny samochód będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Jakie miejsca warto zobaczyć w Indiach? 5 miejsc, które warto zobaczyć

 

 • Varansi – Varanasi ma najpiękniejszą fasadę rzeki w Indiach, a szeregi świątyń i pałaców wznoszą się na poziom od krawędzi wody. Wewnętrzne ulice miasta są wąskie, kręte i nieprzejezdne dla ruchu samochodowego

 

 • Taj Mahal –Taj Mahal jest znanym na całym świecie. Taj Mahal jest uważany za największe osiągnięcie architektoniczne w całym zakresie architektury indyjsko-islamskiej.

 

 • Kanha National Park – jest jednym z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Azji i jednym z najlepszych miejsc, w których można złapać wgląd w tygrysa w Indiach. Bujne lasy sal i bambusowe, trawiaste łąki i wąwozy Kanha stanowiły inspirację dla Rudyarda Kiplinga dla jego słynnej powieści „Księga dżungli” i sprawiają, że jest to jedna z największych atrakcji w Indiach.

   

 • Świątynia Virupaksha – w mieście Hampi zaczęła się jako mała świątynia i wyrosła na duży kompleks pod władcami Vijayanagara. Uważa się, że świątynia ta działa nieprzerwanie od czasu wybudowania małej świątyni, co czyni ją jedną z najstarszych działających hinduskich świątyń w Indiach.

   

 • Rozlewiska Kerali – łańcuch lagun i jezior leżących równolegle do wybrzeża Morza Arabskiego w stanie Kerala. Rozlewiska Kerali są domem dla wielu unikalnych gatunków życia wodnego, w tym krabów, żab, ptaków wodnych i zwierząt, takich jak wydry i żółwie. Dziś turystyka domowa jest najpopularniejszą działalnością turystyczną w rozlewiskach, z kilkoma dużymi Kettuvallamami (tradycyjnymi łodziami ryżowymi, obecnie przekształconymi w pływające hotele), które pływają po drogach wodnych.

 

Interesujące fakty o Indiach

 

 • Indie mają drugą co do wielkości populację na świecie – Według spisu ludności z 2011 roku wynosi on obecnie ponad 1,2 miliarda i rośnie niezwykle szybko. Jest to 31 najbardziej gęsto zaludnionych państw z 991 osób na milę kwadratową. Niektóre źródła podają, że jest to najstarsza nieprzerwana cywilizacja na planecie.

 

 • Istnieje ponad 17 języków – Sanskryt jest najstarszym znanym językiem i jest matką wszystkich języków europejskich. Na szczęście dla nas angielski jest używany prawie wszędzie (co czyni go największym anglojęzycznym krajem na świecie). Liczba wyraźnie różnych języków podkreśla fakt, że Indie są niezwykle różnorodne kulturowo i pod wieloma względami przypominają zbiór krajów, a nie jednego kraju. Gdziekolwiek jesteś, warto nauczyć się kilku zwrotów w lokalnym języku.

 

 • Religia – Dominującą religią jest hinduizm na ponad 78%.  Mimo że chrześcijaństwo wynosi tylko 2,5%, w Indiach żyje ponad 30 milionów chrześcijan!

 

 • Miejsce pielgrzymek –Około 30 000 osób codziennie odwiedza Venkateshwar (Świątynia Wisznu) w Tirupati i jest tam 12 000 pracowników świątynnych. Co więcej, roczne darowizny przekraczają 100 milionów dolarów!

 

 • System kolejowy – Jednym z najlepszych sposobów poruszania się po Indiach (poza lataniem) jest ich pociąg. Zostały one ustawione pierwotnie przez Brytyjczyków w 1853 roku. Indian Railways zatrudnia około 1,5 miliona osób, co czyni go jednym z największych pracodawców na świecie. A w pociągach tych podróżuje 18 milionów osób dziennie.

 

 • Płaca –  100 z milionów Indian żyje za mniej niż 10 zł  dziennie. 27% ludności indyjskiej żyje poniżej granicy ubóstwa.

 

 • Sport –  Krykiet jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem. Dla tych, którzy nie wiedzą, jest to podobne do baseballu i prawie na każdym polu, które miniesz w Indiach, zobaczysz dzieci (i dorosłych) uprawiających ten sport.

 

Powiązane usługi:

Wiza do Indii

 

Wypełnij wniosek online

Korzyści ze skorzystania z naszej oferty

💯% gwarancjii otrzymania wizy 
* Niskie ceny za pośrednictwo 
* Wypełnij wniosek online bez wychodzenia z domu
* Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych

Pobierz przewodnik w PDF. 

przewodnik po Indiach

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi
 • 5
  Udostępnienia

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów

Dział Wizowy  +48 511 717 110

Dział Obsługi Cudzoziemców i Przedsiębiorców +48 500 401 400