do góry!

Wow, co za niesamowita sceneria, piękne ptaki, zabójczy zachód słońca!

11 lipiec, 2018

Australia jest wyjątkowym i zróżnicowanym krajem pod każdym względem – w kulturze, społeczeństwie, klimacie, geografii i historii. Australijska kultura jest tak szeroka i różnorodna, jak krajobrazy. Australia jest wielokulturowa i wielorasowa, co znajduje odzwierciedlenie w żywności, stylu życia, praktykach i doświadczeniach kulturowych. Australia ma ważne dziedzictwo od swoich rdzennych mieszkańców, którzy odgrywają decydującą rolę w krajobrazie kulturowym.Ta różnorodność wpływów tworzy w Australii środowisko kulturalne, które jest żywe, energiczne, innowacyjne i wyglądające na zewnątrz.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Australii?

 • Aby wjechać do Australii trzeba posiadać wizę – Wizy dzielą się na tymczasowe (temporary visas) i stałe (permanent visas) ze względu na cel podróży oraz czas pobytu. Wizę do Australii  możesz zdobyć w naszym serwisie pod tym linkiem
 • Internet  – Internet w Australii jest może być wolny i drogi. W takim przypadku warto zabrać ze sobą Hotspot, który posłuży również jako ładowarka do telefonu!
 • Pieniądze – Australijskie pieniądze są kolorowe i „plastikowe”, a ich wysokość rośnie wraz ze wzrostem wartości. Ponadto wszystko jest zaokrąglone do najbliższych pięciu centów. 
 • Ruch – Jazda samochodem w Australii odbywa się ruchem lewostronnym. Więc jeśli chodzi o prowadzenie pojazdu, pamiętaj, aby trzymać się lewej strony. Jeśli planujesz chodzić, albo korzystać z transportu publicznego, pamiętaj, aby spoglądać w obie strony kilka racy przed przejściem! 
 • Szacunek – wielu Australijczyków okazuje dziś wielki szacunek dla Aborygenów i mieszkańców Wysp Cieśniny Torresa; w końcu są oni „tradycyjnymi właścicielami” ziemi. 
 • Nagłe wypadki – Aby zadzwonić pod numer alarmowy w Australii, wybierz w swoim telefonie trzy zera (000). Zostaniesz połączony z policją, strażą pożarną lub pogotowiem ratunkowym w zależności od sytuacji awaryjnej, w której się znajdujesz. 

Miejsca do których warto się wybrać: 

 • Sydney – Położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii Sydney jest stolicą Nowej Południowej Walii.  
 • Wielka Rafa Koralowa – jedno z najlepszych miejsc dla podwodnych odkrywców i nurków.
 • Alice Springs – położone w sercu Australii, około 1500 km od najbliższego dużego miasta, składa się z przepastnych wąwozów, bezkresnych pustynnych krajobrazów, odległych społeczności Aborygenów i uroczej pionierskiej historii.
 • Cairns – Warto się tam wybrać względu na klimat tropikalny, spokojną atmosferę i bliskość Wielkiej Rafy Koralowej.
 • Melbourne – Stolica stanu Victoria w  jest drugim najbardziej zaludnionym miastem Australii.
 • Perth – to czwarte co do wielkości miasto w Australii i stolica zachodniej Australii, położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Australii

 

Powiązane usługi:

Wiza do Australii 

 

Wypełnij wniosek online 

 

Korzyści ze skorzystania z naszej oferty

💯% gwarancjii otrzymania wizy 
* Niskie ceny za pośrednictwo 
* Wypełnij wniosek online bez wychodzenia z domu
* Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi
 • 2
  Udostępnienia

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów

Dział Wizowy  +48 511 717 110

Dział Obsługi Cudzoziemców i Przedsiębiorców +48 500 401 400